EUROOKNA, DVEŘE, ZAKÁZKOVÉ TRUHLÁŘSTVÍ

Vítáme Vás na webových stránkách firmy TRUHLÁŘSTVÍ SEDLÁČEK

Údržba eurooken

Ačkoliv samotná technologie a povrchová úprava eurooken zaručuje jejich dlouhodobou životnost, dřevo je živý materiál a o ten je potřeba pečovat. Jen tak lze udržet okna kvalitní a plně funkční po mnoho let.

 

Vlhkost - největší škůdce eurooken

Právě jste si pořídili do své novostavby eurookna a obáváte se, že stavba je ještě vlhká a Vaše okna se mohou poškodit? Vaše obavy jsou na místě. Doporučujeme Vám proto řídit se následujícími radami:

 

Na prvním místě je správné větrání. Okna nechávejte otevřena na výklopné větrání, aby vlhkost mohla z domu odvětrávat. Pokud máte povrchovou úpravu provedenou pomocí vodouředitelné lazury, hrozí pronikání vlhkosti skrze nátěr až do dřeva. Jakmile začne dřevo vysychat, na povrchu se vytvoří drobné puchýřky. Toto nebezpečí hrozí především v zimním období.

 

 

!Pozor! Co dělat, když se zhorší funkčnost zavírání eurooken!

Někdy se může stát, zvláště pokud jsou dřevěná okna a dveře vsazeny do příliš syrové stavby, že dochází k jejich nabobtnání a vznikají problémy se zavíráním. U starých oken bylo zvykem je přihoblovat. U eurooken to však nikdy neprovádějte!

 

Při výrobě eurooken pečlivě dbáme na veškeré parametry a nezbytnou vůli jednotlivých dílů okna. Pokud dojde k přihoblování, může být definitivně narušena těsnost oken. Každé okno je opatřeno seřizovacími prvky, kterými můžete funkčnost upravit. Po čase, jakmile dojde k vyschnutí stavby, okna se vrátí do původních rozměrů a vy zavírání opět upravíte pomocí seřizovacích prvků do plně funkční polohy. 

 

 

Péče o povrchovou úpravu eurooknalogoasikkens.gif

Všechny naše výrobky jsou dodávány s finální povrchovou úpravou. Během stavebních prací a při následném používání je třeba okna chránit proti mechanickému poškození, vysoké vzdušné vlhkosti a dlouhodobému kontaktu s vodou. Pokud se nevyvarujete mechanického poškození okna, je třeba poškozené místo co nejdříve opravit, aby nedošlo k jeho rozšiřování.

 

Povrchovou úpravu je třeba chránit před povětrnostními vliv, prachovými vymýváním, UV zářením
a dalšími vlivy, které mohou povrchový materiál rozrušit. K tomu je na trhu k dispozici řada přípravků.

 

 

Konzervační vosk na eurookna

osetreni.jpgAbychom maximálně ochránili povrch eurookna, doporučujeme alespoň jednou ročně aplikovat na rám okna konzervační voskVosk na okna nanášíme měkkou savou houbičkou. 

 

 

Quick & Easy Holzbalsam

Firma Glasurit vyvinula prostředek určený pro její vodouředitelné povrchové úpravy jako konzervační polituru. Nejedná se tedy o samostatnou konzervační sadu.

 

Je dodávána ve 100 ml lahvičce, která je opatřena molitanovým aplikátorem, obdobným jako bývá u krémů na obuv. Kvalita očištění oken před nanesením Holzbalsamu tak záleží především na Vaší pečlivosti. Výrobce doporučuje Holzbalsam používat 2x ročně a nanesený ochranný film by měl být suchý zhruba po hodině.

 

 

 

NÁVOD K POUŽITÍ:

 

1958acz.jpgQuick & Easy Holzbalsam se nanáší na povrch rámů a křídel z vnější stany, při maximální teplotě povrchu dřeva 20 stupňů Celsia. Okolní teplota (teplota vzduchu) při aplikaci nesmí být nižší než 5 stupňů Celsia. Během nanášení nesmí na rám a křídlo působit přímé sluneční záření.
Pro údržbu větších ploch (např. kazetové vchodové dveře) lze smíchat Quick & Easy Holzbalsam s vodou v poměru 1:1 a nanášet pomocí hadříku, který nepouští nitky, nebo jemným štětečkem. Aplikační houbičku lze z hrdla lahvičky snadno vyjmout.
Doba zasychání přípravku po aplikaci je přibližně 1 hodina. Po jeho použití se vytvoří ochranný film a utěsní se mikroskopické trhliny. Odhadovaná vydatnost činí 10 g/m2, což přibližně pokryje dvojí údržbu 15-ti prvků. To znamená, že přípravek vystačí zhruba na roční údržbu oken a dveří na rodinném domě. Výrobek neškodí životnímu prostředí.

 

 

Péče o kování eurooken

Také kování eurooken vyžaduje alespoň jednou ročně údržbu. Důležité je mít na mysli, že pro jeho čištění je třeba používat přípravky, které nenaruší antikorozní ochranu kování.

Veškeré pohyblivé díly a uzavrací body OS je třeba pravidelně promazávat.

Níže naleznete podrobný návod jak postupovat:

Podrobný návod

sejmout0003.jpgsejmout0002.jpg

 

 


 
výroba eurooken

Copyright © 2006 Truhlářství Sedláček | Všechna práva vyhrazena | created by AUTOGRAPH Admin NG