EUROOKNA, DVEŘE, ZAKÁZKOVÉ TRUHLÁŘSTVÍ

Vítáme Vás na webových stránkách firmy TRUHLÁŘSTVÍ SEDLÁČEK

Repliky historických oken - typ kastlové okno

Kastlová okna - vnější i vnitřní křídla otevíravá dovnitř

Kastlová okna se vyvinula ze špaletových oken. Začala se používat v 19. století zejména v činžovních domech. Jedním z typů těchto oken jsou tzv. vídeňská okna, u kterých se spodní křídla otevírají dovnitř, přičemž u nadsvětlíku je venkovní křídlo otevíravé ven a vnitřní dovnitř.

 

Často se jedná také o okna s oblouky či lomeným dřevěným ostěním. Tyto prvky jsou náročné na výrobu a zvládnutí původních řemeslných prací s pomocí nových moderních technologií. U replik oken bývá často pod parapetem dřevěné zdobné obložení, které doplňuje celkový dojem okna.

 

Kastlová historická okna bývají často vsazena do zdobných a architektonicky ceněných budov. To vyžaduje opatrnost a preciznost při výměně a montáži nových replik oken tak, aby se nepoškodila venkovní fasáda.

 

Naše společnost je vlastníkem certifikátu na kastlová okna, realizovali jsme řadu zakázek na výrobu oken historických a památkově chráněných objektů. Samozřejmostí je vysoká erudice našich pracovníků. Kastlová okna se uplatňují nejen pro výše zmíněné historické objekty, ale také pro stylové venkovské statky, sruby nebo dřevěné novostavby

 p1060338a.jpgveb-stranky-005.jpg


 
výroba eurooken

Copyright © 2006 Truhlářství Sedláček | Všechna práva vyhrazena | created by AUTOGRAPH Admin NG