EUROOKNA, DVEŘE, ZAKÁZKOVÉ TRUHLÁŘSTVÍ

Vítáme Vás na webových stránkách firmy TRUHLÁŘSTVÍ SEDLÁČEK

Repliky historických oken

Historická okna a okna památkově chráněných objektů patří k dominantním prvkům historických budov, zámků a sídel, ale také srubových staveb a statků. Mimořádně krásná okna nacházíme v historických centrech měst, především Prahy, Brna, Olomouce, ale prakticky také v každém menším městečku. 

 

Okna značnou měrou určují celý charakter a estetický dojem historické budovy. V lepším případě se můžeme kochat jejich krásou, v horším případě jsme nuceni zajišťovat údržbu a výrobu oken v historickém stylu.

 

Naše společnost nabízí kompletní výrobu replik historických oken jak špaletových tak kastlových. Při výrobě kombinujeme individuální potřeby zákazníka s nároky památkářů a památkových úřadů.

 

Našim cílem je maximálně se přiblížit původnímu vzhledu historických a památkově chráněných oken. Repliky u nás vyrobených oken plně respektují původní prvky a styl historického okna.

 

Zajišťujeme také kompletní servis související s výrobou a umístěním replik historických oken na budovy ve městech, zámcích apod. Při výměně těchto oken má většinou hlavní slovo památkový ústav, který schvaluje veškerou dokumentaci. V rámci našich služeb zpracováváme kompletní podklady k replikám oken dle požadavků památkářů.

 

U nás vyrobené repliky oken splňují také nejvyšší požadavky kladené na tepelnou prostupnost okna a vzduchovou průzvučnost Rw. Zvláště v městských částech s vysokým provozem je nutné, aby tyto nároky historická okna splnila.

 

Naše vyrobené repliky špaletových oken i repliky kastlových oken jsou odzkoušeny a certifikovány ve zkušebně Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity Brno.

 

Výroba historických oken klade mimořádné nároky na preciznost celého procesu výroby a zkušenosti řemeslníka. V rámci naší společnosti se této specifické výrobě okenních replik věnujeme řadu let.

 

Krom výroby nabízíme i kompletní výměnu oken v historických objektech, včetně souvisejících pomocných a úklidových prací.

 

 

Dále vyrábíme repliky tzv. anglických oken, nebo nazývaných výsuvných oken. Jedná se o systém, kde křídlo se vysouvá vertikálně pomocí závaží. Tento typ anglických výsuvných oken nejčastěji můžeme vidět v centu Prahy a Zlína, kde se tento typ oken používal.

 

 

 

 

Pro kompletní nabídku špaletových a kastlových oken jsme spustili nový web www.castleokna.cz

 

 


 
výroba eurooken

Copyright © 2006 Truhlářství Sedláček | Všechna práva vyhrazena | created by AUTOGRAPH Admin NG