EUROOKNA, DVEŘE, ZAKÁZKOVÉ TRUHLÁŘSTVÍ

Vítáme Vás na webových stránkách firmy TRUHLÁŘSTVÍ SEDLÁČEK

Eurookna

Eurookna - okna na celý život

Okna jsou pro každého, kdo se rozhoduje pro stavbu domu nebo rekonstrukci bytu, jedním z nejdůležitějších prvků. Udávají tvář a charakter bydlení a správnou volbou velikosti, tvaru a typu okna lze mnoho zachránit nebo také mnoho pokazit. Věnujte jejich výběru proto velkou pozornost.

 

Proč děláme eurookna?

Jednoduše proto, že jsme přesvědčeni o jejich kvalitě.

 

Mnozí lidé však dosud zaměňují eurookno s prostým dřevěným oknem, jaké se používalo dříve. Tato okna se kroutila, nešla dovírat a o jejich tepelné izolaci nemohla být ani řeč. Oproti tomu eurookna jsou vyráběna ze tří lepených lamel. Ta prostřední je vždy nastavovaná a je zoubkovaná tak, aby okno bylo konstrukčně pevné a stále. Životnost se uvádí v případě smrkového dřeva, tedy nejměkčího materiálu, až sto let.

 

Důležitým faktem je pro nás i skutečnost, že estetické vlastnosti dřeva nelze nahradit žádným jiným materiálem. Dřevo je živý přírodní materiál, který je člověku přirozeně blízký, jeho struktura je jedinečná a jeho vlastnosti nenahraditelné. V neposlední řadě je třeba myslet i na to, že eurookna jsou zdravotně a ekologicky nezávadná.

 

 

Plastová okna nebo dřevěná eurookna?

O tom jaký materiál pro svá okna zvolíte jsou v mnoha ohledech rozhodující vaše představy. Základní dilema tu však bude stále: jsou lepší plastová okna nebo dřevěná eurookna.

 

Ačkoliv plastová okna zažívala svůj boom, především pro nižší cenu a bezúdržbovost, teprve zkušenosti s jejich dlouhodobým užíváním ukázaly jejich vážné nedostatky. Jedná se především o skutečnost, že plastová okna podléhají rychlému opotřebení, dochází k nepříjemným barevným změnám, plast křehne a může i prasknout.

 

Oproti eurooknům je však oprava plastového okna mnohem náročnější, poškozenou část nelze jednoduše vyměnit.

 

Pokud se tedy rozhodujete zda plastová okna nebo spíše eurookna zvažte, zda jsou pro vás důležitější nižší cena a bezúdržbovost, ale s rizikem krátké životnosti a nízké estetické úrovně nebo okna s dlouhou životností a vysokým estetickým standardem za cenu poměrně jednoduché údržby.

 


 
výroba eurooken

Copyright © 2006 Truhlářství Sedláček | Všechna práva vyhrazena | created by AUTOGRAPH Admin NG