EUROOKNA, DVEŘE, ZAKÁZKOVÉ TRUHLÁŘSTVÍ

Vítáme Vás na webových stránkách firmy TRUHLÁŘSTVÍ SEDLÁČEK

Které dřevo pro vaše okna?

Pro životnost a kvalitu oken je rozhodující jaký materiál pro ně zvolíte. Technologie výroby eurooken a jejich povrchová úprava vám zajišťuje jejich dlouhou životnost, přesto je vhodné ujasnit si, jaké mají jednotlivé typy dřeva na kvalitu a životnost eurookna vliv.

 

Pro výrobu eurooken lze použít buď hranoly fixní, což znamená, že vrchní lamely jsou bez délkového nastavení nebo hranoly nastavované. V tom případě jsou vrchní lamely délkově napojované. Tato varianta je levnější.

 

 

Smrková eurookna

smrk.jpgEurookna vyrobená ze smrku patří k velmi oblíbeným. Hlavním důvodem je jejich nízká cena. Bohužel je to také nejměkčí materiál tedy nejméně odolný mechanickému poškození. I přesto se životnost eurooken ze smrku odhaduje až na sto let. 

 

 

 

 

 

Eurookna z borovice

borovice.jpgBorovice patří k nadstandardním materiálům a ne každý výrobce je nabízí. Borovice má vyšší objemovou hmotnost než smrk. Nevýhodou je ovšem vyšší prosmolenost, proto je třeba pečlivě volit jednotlivé kusy, ze kterých se okno vyrobí. Obvvykle se dodává ve fixních délkách.

 

 

 

 

 

Eurookna z meranti

meranti.jpgMeranti patří v současnosti k velmi oblíbeným materiálům na výrobu eurooken. Vzhled této dřeviny je mimořádně hezký, připomíná dub. Nevýhodou tohoto materiálu může být rozdílná hustota jednotlivých dílů, ty mohou poté vykazovat vlastnosti obdobné smrkovému dřevu.

    

 

 

 

Dubová eurookna

dub.jpgDub je pro výrobu eurooken mimořádně estetická, ale také odolná dřevina. Je to nejčastěji používaná listnatá dřevina pro výrobu dřevěných oken. Nevýhodou je jeho vysoká cena, ale i fakt, že vzhledem ke své tvrdosti má vyšší tepelnou propustnost.

 

 

 

 

 

 


 
výroba eurooken

Copyright © 2006 Truhlářství Sedláček | Všechna práva vyhrazena | created by AUTOGRAPH Admin NG